BİZİ SOSYAL MEDYADAN

TAKİP EDİN

article/244b91513d574488a4bf8e571af1ab64.jpg

İSUDER 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması Etkinliğini Gerçekleştirdi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonunca düzenlenen, "12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları" kapsamında onlarca renk ve yüzlerce kültürden uluslararası öğrenci UDEF’e bağlı İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde bir araya geldi.

 

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganıyla İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde düzenlenen buluşmaya, çok sayıda uluslararası öğrenci katılarak kendi ülkelerini tanıttı.

 

Etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. UDEF Başkan Yardımcısı Fatih Evran yaptığı konuşmada, yıllardır düzenledikleri etkinliklerle öğrencilerin bulundukları ülkede, şehirde farkındalık oluşturmasını hedeflediklerini söyledi.

 

Öğrencilerin bu tarz etkinliklerde ülkelerini tanıttıklarını belirten Evran, şunları kaydetti:
"Etkinlikleri, 51 ülke 91 farklı şehirde gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde 150 bini aşkın uluslararası öğrenci eğitim alıyor. Misafir öğrencilerimiz gönül coğrafyamızda kapılar açıyor. Onları medeniyet değerlerimiz ve geleneklerimiz etrafında kucaklıyoruz. İnancımız, ilim için yola çıkan insana destek olmayı öğütlemektedir. Ülkemizdeki öğrenciler aslında yabancı değil hepsi bizlerin misafirleridir."
İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Yüksel Fırat ise başka ülkelerden gelen öğrencileri "emanet" olarak gördüklerini dile getirerek uluslararası öğrencilere hitaben, " Ailelerinizin yerini tutmasa da annelik, babalık, arkadaşlık yapmaya gayret gösteriyoruz. Her zaman biriz ve beraberiz." dedi.

 


İstanbul Gelişim Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Gayretli de amaçlarının Türkiye'de okuyan gençlerin ülkeden memnun ayrılması, belli bir kariyer ve meslek sahibi olarak ülkelerine dönmesi olduğunu kaydetti.

 


Konuşmaların ardından çeşitli ülkelere ait stantları gezildi. Etkinlikler kapsamında, öğrenciler yöresel kıyafetlerle dans gösterisi sundu. Ayrıca vatandaşlara yöresel tatlar ikram edildi.

event-news-white

Diğer Haberler