BİZİ SOSYAL MEDYADAN

TAKİP EDİN

article/b5977ead31e842c08ca98af2253db854.jpeg

Gine Bisau’da 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Gerçekleştirildi

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Gine Bisau’da gerçekleştirildi.

 

Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya sloganı ile dünyanın birçok noktasında bir araya gelen uluslararası öğrenciler, Gine Bisau’da buluştu. Programa Karadeniz Uluslararası öğrenci Derneği Başkanı Ömer Salimoğlu, İHH Dış İlişkiler Uzmanı Mehmet Gündüz, ENA Üniversitesinin Rektör Yardımcısı Dr. Braima Sanha, Üniversitenin Rektör Yardımcısı Dr. Braima Sanha, çok sayıda akademisyen ve misafir öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

UDEF adına programa katılan İHH Dış İlişkiler Uzmanı Mehmet Gündüz Kur’an-ı Kerim tilaveti ardından yaptığı selamlama konuşmasında Gündüz Türkiye’de ki eğitim imkânları, uluslararası öğrenci çalışmaları, Türkiye bursları, akademik faaliyetler ve UDEF hakkında Türkiye’de eğitim almak isteyen Gine Bisaulu öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

 

ENA Üniversitesinin Rektör Yardımcısı Dr. Braima Sanha ise konuşmasında, UDEF’in gerçekleştirdiği programları ve yaptığı çalışmaları büyük bir memnuniyet ile takip ettiğini belirterek “Bu tür etkinliklerin dünya çapında yapılmasına vesile olan herkesten Allah razı olsun” dedi. Ve ayrıca konuşmasının sonunda Türkiye Bursları ile ilgili bilgi verdi. 

 

Gine Bissau Özel Eğitim Direktörü Dr. Malan Djafuna konuşmasında “UDEF’in çalışmalarının yakinen takip ediyorum. Yapılan bu çalışmalar misafir öğrenciler arasında kardeşlik bağlarının pekişmesine vesile oluyor. Bu çalışmalardan ötürü UDEF’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

event-news-white

Diğer Haberler