BİZİ SOSYAL MEDYADAN

TAKİP EDİN

article/a4a9c0e51b1341fe817f0180215882fc.jpg

Batman’da 12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Batman’da gerçekleştirildi.

 

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile Batman Yaşam Hastanesi Meydanında bir araya gelen Afganistanlı, Yemenli Çadlı, Suriyeli, Azerbaycanlı, Türkmenistanlı, Sudanlı ve daha birçok ülkeden misafir öğrenciler açmış oldukları ülke tanıtım stantları ile Batman halkına kültürel bir şölen yaşattı.

 

UDEF’e bağlı Batman Uluslararası Öğrenci Derneği’nin tertiplediği programa; UDEF Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Mehmet Fatih Gök, Batman Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Doç. Dr. Nurullah Cicioğlu, Batman İHH Başkanı Mehmet Latif Kaya, Büro Memur-Sen Başkanı Hüseyin Şansi, Sağlık-Sen Başkanı Maruf Yalçın, çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaş katıldı. 

 

Ülke tanıtım stantlarında Batmanlı vatandaşları ağırlayan farklı kültürlerden yüzlerce misafir öğrenci, vatandaşlara yöresel yemek ikramlarında bulunarak kendi ülkelerine yönelik merak edilen soruları yanıtladı. Farklı kültürler ile kaynaşmak adına stantlara yoğun ilgi gösteren Batmanlılar, misafir öğrencilerle de yakından ilgilendi.

 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Batman Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Nurullah Cicioğlu “Dernek olarak misafir öğrencilerle ilgili faaliyetler yürütüyoruz. Dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler, şehrimizde okuyorlar, Türkçe de öğreniyorlar. Birbirleriyle kaynaşırken, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak için ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilmeleri için çalışıyoruz. Bu gün 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması için aramızda bulunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Renkli görüntülere sahne olan 12. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının Batman etabı misafir öğrencilerin hatıra fotoğrafı ile nihayete erdi.

event-news-white

Diğer Haberler