BİZİ SOSYAL MEDYADAN

TAKİP EDİN

article/26ac461e5f7e446494f8fbc0e85cc451.jpeg

12. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Kenya Etabı Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Kenya’da gerçekleştirildi.

 

Kenya’da gerçekleştirilen programa; T.C. Kenya Büyükelçisi Ahmed Cemil Miroğlu, Kenya TİKA Koordinatörü Emre Yüksek, Nairobi Vali Yardımcısı Abdi İsa, UDEF adın programa katılan Ahmet Ghannam, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenci katılım gösterdi.

 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda T.C. Kenya Büyükelçisi Ahmed Cemil Miroğlu açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Cemil konuşmasında “Misafir öğrencilerin dernekleşme çabaları ve bir araya getirme çalışmaları UDEF tarafından yürütülüyor. UDEF ülkemizdeki misafir öğrencilere kendi vatanlarındaymış duygusunu verebilmek için çalışıyor. UDEF Türkiye’nin 75 ilinde 65 dernekle büyük bir sivil toplum hareketi. Üye öğrenci sayısı 45 bini geçiyor. UDEF’in misafir öğrenciler ile bağların güçlü bir şekilde sürdürmek için gösterdiği gayreti izliyorum ve çabalarını takdirle karşılıyorum” dedi.

 

UDEF’i temsilen programa katılan Ahmet Ghannam ise konuşmasında “Bizler kilometrelerce öteden Türkiye’ye eğitim almak için gelen bu öğrenci arkadaşlarımızı yalnız bırakmamaya gayret ediyoruz. Onlar ile ensar ve muhacir kardeşliği tesis etmeye gönül köprüleri kurmaya çalışıyor. Rehberlik, danışmanlık, burs ve yurt hizmetleri vermeye çalışıyor yeniden barış dolu bir dünyanın tesisi için uluslararası öğrencilerin üzerine düşen sorumluluğa da dikkat çekmeye gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Nairobi Vali Yardımcısı Abdi İsa konuşmasında “Bugün Türkiye’de çok sayıda Kenyalı eğitim alıyor. Bize bu imkânları sunan dost ve kardeş ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür ederiz. UDEF’e göstermiş oldukları gayretlerden ötürü büyük teşekkürlerimi sunuyorum yapılan bu çalışmalar gerek ülkemizin dünyaya tanıtımı açısından gerekse uluslararası öğrenciler açısından çok kıymetli” değerlendirmesinde bulundu.

event-news-white

Diğer Haberler