BİZİ SOSYAL MEDYADAN

TAKİP EDİN

article/1464e872b7804bf588a39323cccb22cc.jpeg

12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Nepal’de Gerçekleştirildi

Bu yıl 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Nepal etabı renkli görüntülere sahne oldu. 

 


Nepal’in başkenti Katmandu’da gerçekleştirilen programa Nepal’de bulunan misafir öğrencilerin yanı sıra çok sayıda Türkiye’de eğitim görmek isteyen Nepalli, Türkiye mezunları, SEF Nepal Başkanı Er. Md. Iltaf Husain Anasri, Islami sangh Nepal Başkanı Khurshid Alam Islahi, SEF Nepal Sekreteri Abbas Chaudhary, SEF Nepal Başkan Vekili Safiurrahman Ansari, Eczacı Md. Safiullah, Nepal Islami Sangh Başkanı Muazzam Ansari, Patan Hospital Doktoru Prof. Dr. İmvan Ansari ve çok sayıda STK Temsilcisi katıldı.

 


Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program UDEF’i temsilen programa katılan Osman Akgül’ün açılış konuşması ile devam etti. Osman Akgül yaptığı konuşmada, her yıl onlarca renk ve yüzlerce kültürden binlerce öğrencinin bir araya geldiği, Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Nepal etabını gerçekleştiriliyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

 


Osman Akgül’den sonra kürsüye çıkan Islami sangh Nepal Başkanı Khurshid Alam Islahi Nepal'de ki gençlik çalışmaları, uluslararası öğrenci çalışmaları ve hedefleri üzerine konuşma gerçekleştirdi. Sözlerinin sonunda UDEF’e teşekkür eden Khurshid Alam Islahi UDEF’in gerçekleştirdiği bu faaliyetlerin uluslararası öğrenciler için oldukça faydalı olduğu değerlendirilmesinde bulundu.

event-news-white

Diğer Haberler