BİZİ SOSYAL MEDYADAN

TAKİP EDİN

article/fa5237a210d04ed48f96ae75f0fc6b53.jpeg

12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Fildişi Sahili Etabı Gerçekleşti

Kıtaları, kültürleri ve renkleri kaynaştıran 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Fildişi Sahili etabı tamamlandı. Uluslararası öğrencilerden Türkiye’de öğrenimine devam edenlerle mezunların katıldığı buluşma kıtalararası hoşgörü ve sevgi bağlarına yenilerini ekledi. 

 


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun (UDEF) bu yıl 51 ülke, 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirdiği 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Fildişi Sahilleri etabı gönüllerde silinmez izler bırakarak sona erdi. 
Fildişi Sahilleri’nin Abican şehrinde gerçekleştirilen programa; T.C. Abidjan Büyükelçiliği Baş Kâtibi Umut Öztürk, Bab-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Ercan Akcan, UDEF Eğitim İlişkileri Birimi Koordinetör Yardımcısı Muhammed Diallo, Virtual Üniversitesi Rektörü Prof. Tiemoman Kone, Virtual Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Dekanı Dr. Bamba Aboulaye, UDEF Fildişi Sahili Partneri Dr. Ali Dumbia, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenci katıldı. 

 


Türkiye’ye İlgi Artıyor

 


Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda UDEF’i temsilen programa katılan Ercan Akcan açılış konuşmasını gerçekleştirdi. 
Ercan Akcan konuşmasında her geçen yıl uluslararası öğrencilerin Türkiye’ye olan ilgisinin arttığına dikkati çekerek “Türkiye’de ki uluslararası öğrenci sayısı ciddi bir artış gösteriyor. Bizlerde kilometrelerce öteden Türkiye’ye eğitim almak için gelen bu öğrenci arkadaşlarımızı yalnız bırakmamaya gayret ediyoruz. Onlar ile ensar ve muhacir kardeşliği tesis etmeye gönül köprüleri kurmaya çalışıyor. Rehberlik, danışmanlık, burs ve yurt hizmetleri vermeye çalışıyor yeniden barış dolu bir dünyanın tesisi için uluslararası öğrencilerin üzerine düşen sorumluluğa da dikkat çekmeye gayret ediyoruz” dedi.

 

 

Ercan Akcan’ın açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan T.C. Abidjan Büyükelçiliği Baş Kâtibi Umut Öztürk, konuşmasında UDEF’in yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını, kültürler arası etkileşim ve iletişimde bu tarz çalışmaların ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

 

UDEF’e Teşekkürler Ediyorum

 

Virtual Üniversitesi Rektörü Prof. Tiemoman Kone ise programda yaptığı konuşmada, “UDEF’e göstermiş oldukları gayretlerden ötürü büyük teşekkürlerimi sunuyorum yapılan bu çalışmalar gerek ülkemizin dünyaya tanıtımı açısından gerekse uluslararası öğrenciler açısından çok kıymetli” değerlendirmesinde bulundu.

event-news-white

Diğer Haberler