Uluslararası Öğrencilerin Türk Kamu Diplomasisine Katkısı
7 Nisan 2023
BeBuilder #446
20 Haziran 2023
Uluslararası Öğrencilerin Türk Kamu Diplomasisine Katkısı
7 Nisan 2023
BeBuilder #446
20 Haziran 2023

Türkiye'de okuyan öğrenci kardeşlerimizin bir kısmı kısıtlı imkanlarla eğitimine devam etmekte, kimisi eğitim hayatı boyunca veya yıllarca memleketine gidip ailesini görme şansından yoksun durumdadır. Ailesi ile ilgili sağlık sorunları ve vefat durumlarında bile gidemeyen kardeşlerimiz mevcuttur. Kampanya ile yıllardır gidip ailesini görememiş, ailesinin sağlık veya vefat durumlarında acil gitmesi gereken öğrenciler için destek hedeflenmektedir.

Nasıl Bağış Yapabilirim

SMS Bağışı

Telefonunuzun mesaj kısmından BİLET yazıp 3075'e göndererek kampanyamıza 10₺ destekte bulunabilirsiniz

Online Bağış

Memleket Biletleri Askıda kampanyamıza internet sitemiz üzerinden istediğiniz miktarda katkıda bulunabilirsiniz

Kampanyanın Amacı Nedir?
Kampanyanın öncelikli amacı maddi imkansızlıklardan dolayı son yıllarda memleketine gidememiş öğrencilere bilet yardımı yapmaktır. Böylelikle öğrencilerimizin aile ve memleket özlemlerini gidermeleri sağlanacaktır. Aynı zamanda proje kapsamında toplanan fon acil durumlarda ülkelerine gitmeleri gereken öğrencilerimiz için de kullanılacaktır.
Kampanyaya Nasıl Destek Olabilirim?
Kampanyamıza SMS bağışlarınızla, sitemiz üzerinden online olarak veya mobil-internet bankacılığı ile hesap numaralarımıza göndereceğiniz bağışlarla destek olabilirsiniz.
Yaptığım Bağışlar Öğrencilere Nasıl Ulaştırılıyor?
Öncelikle öğrencilerimize uçak, tren ve otobüs bileti desteği sağlamak için hedeflenen miktarda fon toplama çalışması yapılacaktır. Sonrasında uzun süre memleketine gidememiş olan öğrenciler tespit edilecek ve uçak, tren ve otobüs bileti yardımı yapılacaktır. Ayrıca acil olarak memleketine gitmesi gereken kişilerden de başvurular alınacaktır. Uçak, tren ve otobüs bileti yardımı öğrencilerden ödeme yapıldığını gösteren fatura, bilet fotokopisi ve dilekçe istenecektir.