OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/956eed18f5.jpg

Karaelmas UÖD ve Zonguldak İHH 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması ve 6. Yetim Dayanışma Günleri etkinliği düzenledi.

24 Nisan Pazar günü, Karaelmas Uluslararası Öğrenci Derneği ve Zonguldak İHH ortaklaşa 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması ve 6. Yetim Dayanışma Günleri etkinliği Site Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirdi.

Etkinliğe Zonguldak Vali Yardımcısı Ahmet Karakaya, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu,  AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsur Gök, İl Müftüsü Mürsel Öztürk, Memur-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, Enerji Bir Sen Şube başkanı Sedat Güngör ve davetliler katıldılar.

Programda konuşma yapan İHH Yetim Birimi Başkanı Mevlüt Kesin, şunları söyledi:
“Bu yıl burada sınırlarımızı biraz daha genişleterek ilimize farklı ülkelerden gelip eğitim gören farklı renklere ve farklı kültürlere sahip olan öğrencilerimiz ile birlikteyiz. Uluslararası Öğrenci Buluşmasını kardeş kuruluşumuz olan Karaelmas Uluslararası Öğrenci Derneğimiz ile birlikte organize ettik. İnanıyorum ki bu tür çalışmalar bizim kardeşliğimizin ve İslami sorumluluğumuzun pekiştirilmesi açısından önemli bir yere sahiptir. Ayrıca yine bu tür çalışmalar hayrın da yayılması için tatlı vesilelerdir.

HAK VE HUKUKU KORUYUP GÖZETMELİYİZ  

Yetim olarak dünyaya gelen ve 6 yaşındayken öksüz kalan bir Peygamberin ümmetiyiz. Nasıl ki Rabbimiz ona küçük yaşta önce dedesini daha sonrada amcasını vesile kıldıysa Müslümanlar olarak bizlerinde yapması gereken ülkemizde ve dünyadaki bütün yetim çocuklara vesile olup onlara gücümüzün yettiği kadarı ile sahip çıkmaya çalışmalıyız. Onlarla yakından ilgilenip ihtiyaçlarını karşılayıp hak ve hukukunu koruyup gözetmeliyiz.
Allah (c.c) hepimizi yetimlerin tebessümüne sebep olmayı nasip etsin ve bizleri bu hayır yarışında muvaffak kılsın. Peygamber efendimiz (sav) “Kim bir veya iki yetimi barındırır, sabreder ve sevabını Allah’tan umarsa, Ben onunla Cennette şu iki parmak gibi olurum” diye işaret buyurduğu o iki parmağın yakınlığı gibi ona yakın olmayı nasip etsin”.

event-news-white

News from our associations