OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/735046a2d5.png

Yurtdışı Türk ve Akraba Toplulukları Sakarya Üniversitesi Koordinatörü Yedirenk UÖD'ne kurumsal ziyarette bulundu.

Yurtdışı Türk ve Akraba Toplulukları Sakarya Üniversitesi Koordinatörü Yard. Doç. Dr Harun Kılıçarslan Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğine kurumsal ziyarette bulundu.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar; Sakarya’da Uluslararası Öğrencilere yönelik yapmış olduğumuz Sosyal, Kültürel, Ekonomik, Eğitim ve Rehberlik hizmetlerini SAÜ YTB (Sakarya Üniversitesi Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı) Koordinatörü ve Sakarya ESAM (Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) Başkanı olan Yrd. Doç. Dr. Harun Kılıçaslan’a aktardık. Uluslararası öğrenciler ile ilgili  yaptığımız çalışmalar hakkında sözlü ve görsel sunum eşliğinde faaliyetlerimizi kendilerine anlattık. Üniversitede eğitim alan Uluslararası öğrencilerin tamamına ulaşmak için birlikte daha güçlü çalışmalar yapma kararı aldık. Kurumlar arası  fikir teatisinde  bulunduk dedi ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kılıçaslan’a teşekkür etti.

Kılıçaslan; Yedirenk uluslararası öğrenci derneğinin çalışmalarını yakinen takip ediyorum. Misafir öğrencilere mihmandarlık ederek çok güzel ve hayırlı işlere imza atıyorsunuz. Her biri ayrı ayrı gönül elçimiz olacak bu çocuklar sizlerle birlikte ülkemizde yabancılık hissetmiyorlar. Sosyal kültürel etkinlikler yaparak onları bir nevi rehabilite ediyorsunuz. Başarılarınızın artarak devam etmesi dileği ile bu memnuniyet verici ev sahipliğinizden dolayı çok teşekkür ederim dedi.

Kaynak: http://sakaryadetayhaber.com/anlamli-ziyaret/

http://www.medyabar.com/haber/97828/doc--dr--kilicaslandan-yedirenke-ziyaret.aspx

http://www.bizimsakarya.com.tr/23139-yurtdisi-turklerden-yedirenk-e-ziyaret-haberi.html

event-news-white

News from our associations