OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bb18a55d06.jpg

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği her sene “Yeryüzü Milleti Bir Sofrada” temalı misafir öğrenci iftarları düzenliyor.

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği her sene “Yeryüzü Milleti Bir Sofrada” temalı misafir öğrenci iftarları düzenliyor. Etkinliğin on üçüncüsü 24 Haziran 2016 Cuma günü Mihrimah Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi.

500 e yakın misafir ve İstanbul'da eğitim gören uluslararası öğrencinin ağırlandığı iftar programında toplumun her kesiminden davetli bulunurken Afganistan’dan Makedonya’ya, Moğolistan’dan Kenya’ya dünyanın dört bir yanından yüzlerce misafir öğrenci aynı masada iftarını açtı. Programa ayrıca bu sene mezun olan öğrenciler de katıldı.

Yeryüzünün onlarca farklı noktasının bir sofra etrafında “Biz Bir Milletiz” sloganıyla buluştuğu programa Senegalli mezunlardan Muhammed’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı. Ardından Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği'nin faaliyetlerini anlatan tanıtım sinevizyonu ve mezunları ile ilgili hazırlanmış video gösterimi yapıldı. Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert ve UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat açılış ve selamlama konuşması yaptılar. Açılış konulmalarının sonrasında 2015-2016 eğitim öğretim döneminde mezun olan uluslararası öğrenci kardeşlerimize Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Üyesi Adem Yavuz ve UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat tarafından plaket takdim edildi. İftar vaktinin girmesiyle Bangladeşli Sakıp kardeşimiz tarafından okunan ezanın akabinde misafir öğrenciler iftarlarını açtılar. İftarın akabinde dualar edildi. 

event-news-white

News from our associations