OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b491dc4c192c149b9b26638f66d012857.jpg

Yeryüzü Milleti Aynı Sofrada Buluştu

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği her sene gerçekleştirdiği “Yeryüzü Milleti Aynı Sofrada” iftar programı, yaklaşık 700 uluslararası öğrencinin katılımıyla Fatih Mimar Sinan Stadında gerçekleştirildi.

 

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği her sene gerçekleştirdiği “Yeryüzü Milleti Aynı Sofrada” iftar programına misafir ve uluslararası öğrenci katıldı. Afganistan’dan Makedonya’ya, Moğolistan’dan Kenya’ya dünyanın dört bir yanından yaklaşık 700 misafir öğrenci aynı masada iftarını açtı.

 

Yeryüzünün onlarca farklı noktasının bir sofra etrafında “Biz Bir Milletiz” sloganıyla buluştuğu program Doğu Türkistanlı Osman’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir açılış ve selamlama konuşmasını gerçekleştirdi. Programa AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

event-news-white

News from our associations