OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/09abbe456d.jpg

Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde Yedirenk UÖD Başkanlık Devir teslim töreni yapıldı. Dernek Başkanı Mehmet A

Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde Yedirenk UÖD Başkanlık Devir teslim töreni yapıldı. Dernek Başkanı Mehmet Ali Akpınar  görevini Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Altundemir’e Devir etti. Programa Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve 9. Bölge Başkanı Ebubekir Armağan, İstanbul HÜMA Ulsulararası Öğrenci Derneği Başkanı Zehranur Bülbül, Sakarya İHH Başkan Yardımcısı Yaşar Kahraman, Sakarya İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı Metin Kurtulmuş ve birçok akademisyen ve uluslararası öğrenci törende yer aldı.

Kısa bir konuşma yapan Akpınar şunları söyledi:”Bu süreçte hayat boyu unutamayacağımız dostluklarımız, hatırlarımız birikti. Bu dostluk ve hatırlara bizi ilk günün heyecanıyla daima ayakta tuttu birlikte nice zamandır yol yürüdüğümüz, sıkıntılara birlikte göğüs gerdiğimiz yönetim kurulu üyelerimize ve tabii ki Yedirenk’in varlık sebebi 72 Millete mensup misafir öğrenci kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, görevi devredeceğim başkanımıza Rabbimden hayırlar temenni ediyorum.”

Yeni Başkan Mehmet Emin Altundemir konuşmasında ise “5 yıllık bir alt yapı çalışması olan bu Derneğin Başkanlığına seçilmek beni çok memnun etmiştir. Dün ve bugün olduğu gibi bayrağı ileriye taşımak için gayret ve fedakarlıkla hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Her geçen yıl artan Uluslar arası Öğrenci sayısına baktığımızda bunu daha iyi kavramış olacağız. Bu minvalde UDEF, Yedirenk UÖD Yönetimi ve Siz değerli Misafir öğrencilere teşekkürlerimi sunar, çalışmalarımızda birlikteliğimizi pekiştirecek olan kardeşlik bağlarını geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

event-news-white

News from our associations