OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/63e23b91e1ba4302913671b2d5730b93.jpeg

Yedirenk TÖMER Öğrencileri Kahvaltıda Buluştu

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından organize edilen kahvaltı programında Sakarya’da Türkçe dil eğitimi alan 250 öğrenci bir araya geldi.

 

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Sakarya’da Türkçe dil eğitimi gören misafir öğrencilere kahvaltı programı düzenledi. Programa Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve STK temsilcileri katıldı.

 


Programda öğrencilere hitap eden Yedirenk UÖD başkanı Cahit Öner “Ülkemiz sizlerin eviniz, bizler de sizlerin kardeşleriniziz” diyerek sözlerine başladı. Ardından devam ederek “ülkemizde olduğunuz sürece, eğitim hayatınız boyunca sizler için elimizden gelen desteği sağlamaya çalışacağız. Düzenlediğimiz faaliyetlerle farklı coğrafyalardan gelen binlerce öğrenciye aynı milletin fertleri olduğumuzu aşılamaya çalışıyoruz. Renk, dil, din, mezhep ve bölge ayrımı gözetmeksizin eğitim hayatları boyunca en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Farklılıkları birer zenginlik olarak gören fertler olarak yetişmeleri en önemli gayemizdir” diyerek devam etti. “Biz aynı milletin fertleriyiz, Hz. Ademin torunlarıyız. Farklı coğrafyalardan da olsak, farklı dilleri de konuşsak, farklı kültürlerden de gelsek, ten renklerimiz farklı da olsa, biz kardeşiz, biz bir milletiz” diyerek sözlerini noktaladı.

 


“sizler özel insanlarsınız”

 


Sakarya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof Dr. Fatih Savaşan konuşmasında öğrencilere “sizler özel insanlarsınız, ülkesinden çıkarak kilometrelerce uzaklıkta başka bir ülkeye gelip eğitim alma cesaretini gösteren her öğrenci özeldir, bu nedenle siz çok özel insanlarsınız” dedi. 

 


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık da konuşmasına Yunus Emre’nin “Gelin tanış olalım, İşi kolay kılalım, Sevelim sevilelim, Dünyaya kimse kalma” sözleriyle başladı. “Ben de yurt dışında eğitim aldım, bugün ise rektör olarak görev yapıyorum. Sizlerde ülkenize döndüğünüzde çok önemli yerlere geleceksiniz” diyerek yurt dışında eğitim almanın önemine vurgu yaptı. Sanayi ve iş sektörlerinin üniversite işbirliği ile yaptığı projelerde öğrencilerin de yer alması gerektiğini söyledi.


 

event-news-white

News from our associations