OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/8849ef4949.jpg

Yedirnek UÖD Sakarya Üniversitesi’nde okuyan misafir öğrencilere yönelik iftarlarına evli öğrencilerle devam etti.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Sakarya Üniversitesi’nde okuyan misafir öğrencilere yönelik iftarlarına evli öğrencilerle devam etti.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar; Bugünkü iftarımız tam anlamıyla bir ümmet iftarı oldu. Burada dünyanın farklı coğrafyalarından kardeşlerimizle bir araya geldik. Rengi, dili, coğrafyası farklı da olsa Müslümanların bir ve beraber olabileceğini ortaya koyduk. Buradaki kardeşlerimiz ülkelerine gittiklerinde Türkiye'nin gönüllü elçileri olacaklar.

Ramazanda kardeşliğimizi hissetmek ve hissettirmek için yapmış olduğumuz iftarlarımıza Sakarya Üniversitesinde okuyan Evli Öğrencilerimiz ile devam ediyoruz. Her gün farklı bir ev ya da ilçede düzenli olarak iftar programları yapıyoruz. Bu kapsamda Kaynarca Karasu Geyve ve merkez ilçelerdeki iftarlarımızın ardından Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği merkezinde evli öğrencilerimize soframızı açtık. Ramazanın bereketini onlarla paylaştık. 15 Evli öğrenci kardeşlerimiz ile öncelikli olarak Kur’an tilaveti akabinde iftarımızı ve namazımızı kıldık. Sonrasında ise Çay ikramımız ile gecemizi sohbet ve muhabbetle süsledik dedi.

Kaynak: http://www.sakaryadanhaber.com/yedirenk-evli-ogrencileri-unutmadi/12281/

event-news-white

News from our associations