OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/7f63b5dc0db5497684491bc0c9550994.png

Yedirenk Akademide Dönemin Son Konusu Akıllı Şehirler Oldu

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde (SUBÜ) gerçekleştirilen, Uluslararası Öğrenci Akademisi programının son oturumu “Akıllı Şehirler Ve İstanbul’un Akıllı Şehir Yolculuğunu” başlığı altında gerçekleştirildi.


Yedirenk Akademi son oturumu, İSBAK Akıllı Şehir Strateji Geliştirme Müdürü Fatih Kafalı’nın sunumu “Akıllı Şehirler Ve İstanbul’un Akıllı Şehir Yolculuğunu” başlığı altında gerçekleştirildi. Sakarya Üniversitesi Kongre merkezinde yapılan programa ilgi büyüktü. Fatih Kafalı, akıllı şehir kavramının ne olduğunu İstanbul’un ne durumda olduğunu anlattı. Konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Şehrin nasıl daha yaşanılabilir hale getirebileceği konularında araştırmalar yaptığını ifade eden Kafalı, yapılan araştırmalar sonucunda İstanbul’un bu alanda dünyanın neresinde olduğunu görerek İstanbul’un olmak istediği noktaya taşımak için çalışmalar yürüttüğünden bahsetti. 


Sunumda akıllı şehir kavramının sadece teknolojiden ibaret olmadığı, insan, ekonomi, enerji, yaşam, çevre mobilite, güvenlik ve yaşam alanlarının hepsini kapsadığı belirten Kafalı, dünyanın önde gelen şehirleriyle akıllı şehir uygulamaları konusunda rekabet etmemiz gerektiğini ifade etti.


Program öğrencilerin sorularına verilen cevaplarla son bulurken, Yedirenk Yönetim kurulu Üyesi ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Ömer Göktaş tarafından Fatih Kafalı’ya plaket taktim edildi.

event-news-white

News from our associations