OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f3ff901792.jpg

Yedirenk UÖD Sakarya Üniversitesinde okuyan misafir öğrencilere iftar programı düzenledi.

Sakarya Üniversitesinde okuyan uluslararası öğrencilere yönelik çalışmalar yapan Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği misafir öğrencilere iftar programı düzenledi.

İftar programına yaklaşık 80 misafir öğrencinin yanı sıra UDEF Bölge Başkanı ve Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan ile Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ömer Akbaş da katıldı.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar, "Yedirenk olarak bu Ramazan ayında düzenlediğimiz ilk iftarımızda 80 misafir öğrenci kardeşimizi dernek merkezimizde ağırladık. İlim tahsil etmek için şehrimize gelen  uluslar arası öğrencileri her gün iftar sofralarında buluşturup kardeşliğimizin pekişmesi ve öğrencilerin kendi ülkelerindeki Ramazan sevincinden uzaklaşmamaları, kendilerini yabancı hissetmemeleri, ensar muhacir ilişkisinin yakinen yaşanabilmesi adına Ramazan ayını fırsat bilip Ramazanın tüm günlerini birlikte geçirmeyi şiar edindik. İftar programımıza misafir öğrencilerin yanı sıra UDEF'e (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) bağlı Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği ve Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanlarının da katılımları Marmara bölgesindeki Uluslararası Öğrenci Derneklerinin birlikte olmasının güzel bir örneğini teşkil etmesi adına bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Ramazan ayı boyunca ilçelerde ve evlerde misafir öğrencilerimiz ile iftar programlarımız devam edecektir" dedi.

Kaynak: http://medyabar.com/haber/105100/yedirenkten-misafir-ogrencilere-iftar.aspx

 

event-news-white

News from our associations