OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/0eca56fd05.png

UDEF çatısı altında faaliyetlerini yürüten Kahramanmaraş Yedikıta Uluslararası Öğrenci Derneği üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetl

 
UDEF çatısı altında faaliyetlerini yürüten Kahramanmaraş Yedikıta Uluslararası Öğrenci Derneği üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik için başvurdu.
 
Dünyanın dört bir tarafından Kahramanmaraş'a eğitim görmek için gelen dernek üyesi 30 öğrenci, askerlik şubesinin yanında toplanarak ellerindeki Türk bayraklarıyla Afrin'de düzenlenen operasyona destek verdi.
 
Yedikıta Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hacı Muharrem Dilipak, askerlik şubesinin önünde yaptığı açıklamada, "Dosta düşmanı karşı Mehmetçik'imiz Suriye'de Zeytin Dalı operasyonunu başlattı. Bizler de bu operasyonda yer almak istiyoruz. Yedikıta'nın öğrencileri olarak, kahraman Türk ordumuzun neferi olarak, bizler de görev almak istiyoruz. Bunun için dilekçelerimizi doldurduk. Ne zaman bize görev verilirse cephede savaşmak için hazırız." diye konuştu.
 
Burkina Fasolu Muhammed Komdombo, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'de teröristlere yönelik operasyonlarına destek vermek ve gönüllü asker olmak için geldiğini söyledi.
event-news-white

News from our associations