OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2cf10b42e3.png

Yunusemre Uluslarası Öğrenci Derneği yönetiminin organizesiyle Somalideki terör saldırısında vefat edenler için hatim okundu

Yunusemre Uluslarası Öğrenci Derneği yönetiminin organizesiyle Somalideki terör saldırısında vefat edenler için hatim okundu, hatim duası edildi.

Yunusemre Uluslararası Öğrenci Derneği yönetiminin organizesinde Somali’ de terör saldırısı sonucunda 350 Müslüman’ ın vefat etmesi vesilesi ile Eskişehir’ de üniversite eğitimi gören 15 farklı ülkeden misafir öğrenciler bir hatim okuyup 20 Ekim Cuma günü dernek merkezinde hatim duası edilen bir program tertip etti.

YUDER başkan yardımcısı Şükrü Özer yaptığı bilgilendirme’ de ‘dernek merkezimizde 15 ülkeden 30 misafir öğrenci ile Somali’ de terör saldırısında vefat eden kardeşlerimiz için hatim okuyup duasını ettik. Kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz. Müslümanlar bu acıları ancak birlik olarak hafifletebilir, ancak birbirlerinin acısını sevincini paylaşarak geleceği inşa edebilirler, biz de bunun bilincinde olarak misafir öğrenci kardeşlerimizle Müslüman kardeşlerimizin acısını paylaştık’ ifadelerini kullandı.

event-news-white

News from our associations