OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/6954211ace.png

Aksaray Üniversitesi'nde öğrenim gören Yemenli öğrencilerin kurduğu YÖDAS (Aksaray Yemenli Öğrenciler Derneği) 'ın düzenled

Aksaray Üniversitesi'nde öğrenim gören Yemenli öğrencilerin kurduğu YÖDAS (Aksaray Yemenli Öğrenciler Derneği) 'ın düzenlediği "14Ekim Güney Yemen'in İngiliz İşgali'nden Kurtuluşu" konulu program Aksaray Uluslararası Öğrenci Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

20.Yüzyılın ortalarında Yemen'de bulunan İngiliz kuvvetlerinin İşgali sırasında yaşanan olaylar, can ve mal kayıplarının geride bıraktığı yıkımın anlatıldığı sine vizyon gösterisi ile başlayan program, dönemin acılarını ifade eden ağıtlar, türküler ile Mohamad Al-Dourobi 'nin şiiri ile devam etti.

Osamah Almaleki ve Abdulmalek Redhwan 'ın sunuculuğunu yaptığı programa, Aksaray Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fevzi Çay, ASÜ Dış İlişkiler Koordinatörü Mustafa Şen ,Suriyeli Doktora Öğrencisi Enes El Medeni, Iraklı Doktora Öğrencisi Adil Abid ile Yemen,Afganistan,Fas,Mısır,Azerbaycan ve Türkmenistan’dan çok sayıda misafir öğrenci katıldı.

Aksaray Uluslar arası Öğrenci Derneği başkanı Fevzi ÇAY programla ilgili yaptığı açıklamada, Peygamberimiz bizlere müminlerin tek bir beden gibi olduğunu öğütledi. Öyleyse ümmetin ortak bir acısını bizlere hatırlatan, bizlerin bir araya gelmesine vesile olan Yemenli kardeşlerimize, değerli hocalarımıza ve programa katılan öğrencilere teşekkür ediyoruz. Yemen’de devam eden savaşın son bulmasını ve tüm Müslüman coğrafyalarda barışın ve esenliğin hakim olmasını Rabbimizden istiyoruz, temennisinde bulundu.

 

 

event-news-white

News from our associations