OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/610a5045d9.jpg

UDEF ve MUAZDER tarafından, Uşak'ta 9. kez Uluslararası Öğrenci Buluşması gerçekleştirildi.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Uluslararası Öğrenci Derneği (MUAZDER) tarafından, Uşak'ta 9. kez Uluslararası Öğrenci Buluşması gerçekleştirildi.

Uşak'ta, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Uluslararası Öğrenci Derneği (MUAZDER) tarafından kent meydanındaki Atatürk Anıtı'nda, bu yıl 9.'su düzenlenen 'Biz Kardeşiz Biz Geleceğiz sloganıyla Uluslararası Öğrenci Buluşması’ programı yapıldı.

Açılışa Uşak Valisi Ahmet Okur, milletvekili Mehmet Altay, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Başbakanlık müşavirleri Muammer Yaşar Özgül ve Mehmet Fatih Uğurlu ve kurum müdürleri katıldı.        

Törende açılış öncesi açıklama yapan Vali Ahmet Okur, dış mihrakların her tarafımızdan ülkemizi boğmaya çalıştıklarını söyledi. İslam dünyasının pusulası bozulmuş bir gemi gibi okyanusta her taraftan gelen dalgalarla boğuştuğunu aktaran Okur, "Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde tek bir ülke İslam dünyasına el uzatıyor ve bütün Müslümanları, bütün ezilenleri, bütün mazlumları kucaklayarak onların ızdıraplarına ortak olmaya, dertlerine çare olmaya çalışıyoruz. Biz İslam ülkeleri olarak bir birimizi daha fazla tanımalıyız. Birlikte hareket etmeli, tek bir vücut olmalıyız. Bu tür organizasyonlar İslam dünyasının gencinden yaşlısına bir birlerini tanımalarına ve kenetlenmelerine vesile olacağına inanıyorum." şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından açılış töreni gerçekleştirildi. Bu yıl 9.'su düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliğinde, yurt dışından gelen öğrenciler ülkelerine ait yerel oyunları oynadı ve gösteriler yaptı. Kendi kültürlerini tanıtan öğrencilerin oluşturduğu stantlar, vatandaşın ilgi odağı oldu.

event-news-white

News from our associations