OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/8c69f8bdaf.jpg

Farklı ülkelerden gelen öğrenciler UMED ve Asma Köprü'nün ortaklaşa düzenlediği iftar programında bir araya geldi.

mansettt

Farklı ülkelerden gelen misafir öğrenciler ile Türkiye'deki genç iletişimciler, Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) ile Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneğinin ortaklaşa düzenlediği iftar programında bir araya geldi.

"Ümmet sofrası" adı ile Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği’nde düzenlenen ve ramazan süresince devam edecek iftar programları kapsamında, Türk ve Farklı ülkelerden gelen misafir öğrenciler ile Ankara'daki çeşitli basın kuruluşlarının temsilcileri ve genç iletişimcilerle birlikte oruç açtı.

Yaklaşık 60 farklı ülkenin yanı sıra Türkiye'den öğrenciler, okunan Kur'an Kerim'in ardından dualar eşliğinde iftar yaptı.

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hanefi Sinan, Türkiye'de okuyan yabancı öğrencilere aile ortamı yaşatmak, ramazan ayında yalnız kalmamalarını sağlamak amacıyla bu programları düzenlediklerini belirtti.


Değirmenci: Sanal Duvarları Yüreklerimizi Birleştirerek Aşarız

UMED Başkanı Aslan Değirmenci, lüks iftarlara israf gözüyle baktıklarını belirterek, "Yüreklerimizi yabancı ülkelerden gelen öğrencilere açıyoruz. Onlarla birlikte ahlak, sevgi ve maneviyat köprülerini birlikte inşa ediyoruz. Bugün sanal sınırları aşıp medeniyet buluşmasını gerçekleştirme vaktidir. Aramıza emperyalizm tarafından örülen duvarları yüreklerimizi birleştirerek, aşacağımızı düşünüyorum" dedi.

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği'ne de teşekkür eden Değirmenci, "Dünyanın farklı ülkelerinden eğitim almak için ülkemize gelen misafir öğrencilere her konuda destek olan, öğrenci kardeşlerimizin yanlarında duran, onların her türlü haklarını korumaya çalışan Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği yöneticilerine ve gönüldaşlarına teşekkür ediyorum. Misafir öğrencinin üniversitede, yurtta, evde, sokakta ve bulunduğu her yerde yanında olabilmek, yaşadıkları sorunlara çözümler üretmek, sıkıntıları, dertleri birlikte göğüslemek ve sevinçleri çoğaltmak için çıktıkları bu yolda önlerinin her daim olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

 Kaynak: http://umed.com.tr/2016/06/11/ummet-sofrasi-genc-yurekleri-birlestirdi/

 

 

event-news-white

News from our associations