OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2419.jpeg

Ümmet Beklenendir!

Trabzon’da uluslararası öğrencilere yönelik faaliyetleri ile bilenen Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği, örnek bir çalışmaya daha imza atarak “Kudüs- Ümmet Beklenendir” konferansı gerçekleştirdi.


Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği misafir öğrencilere yönelik “Kudüs- Ümmet Beklenendir” konferansı gerçekleştirdi. Hamamizade İhsan Bey Kültür merkezinde gerçekleştirilen program Orta Afrikalı Muhammed Ali Şerif’in kur’an-ı kerim tilaveti ile başladı.


İslam Âlemine Barışı Götüreceğinizden Eminim !


Türkiye mezunu Filistinli Musa Hicazi’nin konuşmacı olarak katıldığı programda, Filistin’de yaşananlar ve gündem ile alakalı konular ele alındı. Hicazi konuşmasında Kudüs’ün İslam alemi için ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, “Siz burada büyük bir şansa sahipsiniz. 80’lerde İnşaat mühendisliği bölümünü Türkiye’de tamamladım ve ülkeme geri döndüm. Şu anda TİKA ile işbirliği yaparak, Kudüs’ün mirasına ve değerlerine sahip çıkıyoruz. Siz de burada eğitiminizi en güzel şekilde bitirip İslam âlemine, Filistin’e ve bütün dünyaya barışı götüreceğinizden eminim’’ dedi.
 

event-news-white

News from our associations