OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/82ac479e13.jpg

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği, 55 farklı ülkeden 150 öğrenciyi iftarda bir araya getiriyor.

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği, 55 farklı ülkeden 150 öğrenciyi iftarda bir araya getiriyor. Hayırseverlerin desteğiyle yapılan iftar programında ümmet bilincinin en güzel örneği sergileniyor.

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen 'Kardeşlik Aynı Sofrada' adlı iftar programı kapsamında, her gün 55 farklı ülkeden 150 öğrenciye iftar veriliyor. İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Arif Uysal, Ramazan boyunca dernek merkezinde gerçekleştirilen iftar programlarıyla 55 farklı ülkeden 150 öğrenciyi kardeşlik sofrasında buluşturdukları söyledi. 

"İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği, renk, dil, din, ırk, mezhep, bölge ayrımı yapmaksızın dünyanın dört bir yanından ülkemize eğitim için gelen misafir öğrencilere eğitim hayatları boyunca en iyi şekilde hizmet verebilmek için çalışan uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur" diyen Arif Uysal, "Bu amaçla 'Biz Bir Milletiz' sloganıyla yola çıkan derneğimiz farklı coğrafyalardan gelmiş binlerce öğrenciye aynı milletin fertleri oldukları şuurunu vermeyi hedefliyor. Onun için her Ramazan'da farklı kültürleri ümmet bilinciyle sofrada iftarda buluşturuyor. Öğrencilerle mübarek günlerde aynı sofrayı paylaşmanın hazzını yaşıyoruz. Diğer taraftan kendi aralarında iyi ilişkiler kurmaları ileride ümmet kardeşliğini tesis edilmesi için önemlidir. Ayrıca, bizlerle olan gönül bağınızın, muhabbetinizin de ülkelerinize döndükten sonra da devam etmesini temin etmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Ramazan ayı boyunca ücretsiz olarak 150 yabancı öğrencinin faydalandığı iftar programlarını hayırseverlerin yardımları ile gerçekleştirdiklerini aktaran Uysal, şunları kaydetti: "Her akşam iftarımıza bir hayırsever sponsor oluyor. Bugünkü iftarımıza da Eğitim-Bir-Sen Konya 2. Nolu Şube destek verdi. Buradan Eğitim-Bir-Sen Konya 2. Nolu Şube Başkanı Şenol Metin'e ve yönetimine teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Dünyanın çeşitli coğrafyalarından ilim öğrenmek amacıyla Konya'ya gelen ve Ramazan Ayını ülkelerinden uzakta geçiren gençler için düzenlediğimiz iftarlara herkes katkı sunabilir. Çünkü burada amaç ümmeti aynı sofrada buluşturmaktır. Dernek olarak bunu başardığımıza inanıyorum."

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN DUA EDİYORLAR  

Kapitalist ve sömürgeci dünyaya karşı mücadele veren, Siyonizm karşıtı dava insanları Malcolm X, Abdülaziz el-Rantisi, Hasan El Benna, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Şeyh Ahmed İsmail Hasan Yasin, Aliya İzzetbegoviç, Cahar Dudayev'in fotoğrafları altında iftarını açan öğrenciler, Türkiye'ye minnettar.  

Dualarında Türkiye'ye eksik olmuyor. Kazakistanlı Öğrenci Bekecan Mansurov, iftardaki, "Allah mazlumlara yardım eden Türkiye'yi korusun. Allah, İslam âleminin koruyucusu, ümmet olma bilincinin en iyi hissedildiği Türkiye'yi güçlü kılsın. Türk-İslam âleminin gururla baktığı Türkiye Devleti'nin  Allah yolunu açsın, zengin kılsın, yüceltsin. Düşmanları karşısında hep güçlü kılsın..." duasıyla herkesi duygulandırdı. 

Eğitim-Bir-Sen Konya 2. Nolu Şube Başkanı Şenol Metin de farklı ülkelerden öğrencilerle iftar açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Onlarla aynı sofrada buluşmak gerçekten güzel. Allah etkinliği yapanlardan razı olsun. Bize de bu etkinliğe katkı sunmayı vesile kıldığı için de Allah'a şükrediyoruz. Sendika olarak öğrencilere desteklerimiz sürüyor, inşallah bundan sonrada bu desteklerimiz sürecek" diye konuştu. 

Dernek binasında gerçekleşen iftara Eğitim-Bir-Sen Konya 2. Nolu Şube Başkanı Şenol Metin ve yönetim kurulu üyeleri, Bahri Dağdaş Uluslararası Tarım Enstitüsü Basın Sorumlusu Alaaddin Aladağ, Yenigün Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü  Hasan Ayhan, KONDİL eğitmenlerinden Osman Bozdemir, Fatih Cihat Büyükmatür da katıldı. 

Kaynak: http://www.konyayenigun.com/haber/119421/Ummet_ayni_sofrada.html 

http://www.hakimiyet.com/konya/ummet-bilinci-insa-eden-bir-teskilata-misafirdik-h1208860.html

event-news-white

News from our associations