OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2568_uiru2cX.png

Uluslararası Öğrencilerle Aile Olmaya Çalışıyoruz

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban gazetecilerle bir araya geldiği programda yaptığı konuşmada, “2017’den itibaren ilimizde eğitim gören uluslararası öğrencilerle aile olmaya çalışıyoruz” dedi.


Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) Başkanı Fatih Karaçoban gazetecileri dernek binasında ağırladı. Dernek binasında gerçekleşen programda hayata geçirdikleri ve geçirecekleri projelere dair açıklamalarda bulundu. “2017’den itibaren ilimizde eğitim gören uluslararası öğrencilerle aile olmaya çalışıyoruz” diyen Karaçoban “Burada eğitim gören öğrenciler ailesinden uzakta. Bunlar bizim gönül elçilerimiz. Yarın ülkelerinde Türkiye’yi anlatacaklar. Ülkemiz güzel anlatılsın istiyoruz. Bunun gayretindeyiz. Onlar burada eğitim görürken ailelerinin akılları burada. Sıkıntılarına çözüm bulabilecekleri bir yer olmaya çalışıyoruz. Aile sıcaklığı anlamında destek olmak istiyoruz uluslararası öğrencilere. Türk ve yabancı öğrencilerin arasında bir arkadaşlık, dostluk bağı oluşmasını da istiyoruz” dedi.


Geleceği Birlikte İnşa Edelim


“Geleceği Birlikte İnşa Edelim projemizi gerçekleştiriyoruz” diyen Karaçoban, “10 aylık bir proje. amacımız öğrencilerin arasında bir dostluk bağı kurulmasıdır. Okul eğitimlerinin dışında sosyal bir aktivite olarak photoshop eğitimi, at biniciliği, okçuluk, masa tenisi gibi etkinlikler hayata geçirilecek. Şehit ailelerimiz ziyaret edilecek.  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile seminer  programları gerçekleştireceğiz. Medya-İletişim-Ekonomo-Dil-Edebiyat konularında eğitimler verilecek. 4 adet söyleşimiz olacak. Güzel konuklarımız katılacak. Türkiye Seminerlerinin ilkini 14 Şubat’ta Sivil Toplum Merkezi’nde Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü’nün katılımıyla gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.


Türkçe Eğitimi Alıyorlar 


Sözlerine devam eden Karaçoban “Bu yıl 27 Nisan’da Uluslararası Öğrenci Buluşması programımızın 12’ncisini yapacağız. Çadırlar kurulacak ve ülkeler tanıtılacak. Tüm Kocaeli halkını oraya bekliyoruz. Kocaeli Üniversitesi’ne gelen öğrenciler 1 yıl Türkçe eğitim alıyor. Vatandaşlarımız öğrencilerle sohbet ediyor. Çalışmalarımız sürüyor. Onur şehir olarak en güzel şekilde etkinliğimizi yapacağız” ifadeleriyle programı sonlandırdı.
 

event-news-white

News from our associations