OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/02c7b701ec6145faa24f823dfe2281d2.jpg

Uluslararası Öğrencilerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Türkiye’de üniversite eğitimine devam eden misafir öğrencilerin Türkiye’deki ikamet sorunları ve çeşitli problemlerinin çözümü masaya yatırıldı.


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun bünyesinde faaliyet gösteren Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği’nde (Turkuaz), bir program düzenlendi.


Programa, Türkiye Uluslararası Mezunları Derneği’nin (TUMED) Genel Başkanı Ergash Jumaev ile Maarif Vakfı’ndan Hüseyin Üçtepe de katılarak, sunum gerçekleştirdi.


Turkuaz, dünyanın dört bir tarafından Türkiye’ye okumaya gelen uluslararası öğrenciler ile yakından ilgilenerek, mezun olup memleketlerine dönene kadar, bütün sorunlarına çözüm ve ihtiyaçlarını karşılaymaya devam ediyor.


Sorunların Çözüm Yolları Anlatıldı


Jumaev ve Üçtepe, yaptıkları konuşmalarda, öğrencilerin bütün sorunlarıyla ilgileneceklerini ve her zaman Turkuaz’ın onların ikinci ailesi olmaya devam edeceğini dile getirdi.


Turkuaz Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Mesud Sürücü de konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, misafir öğrenci kardeşlerinin yaşamış olduğu maddi ve manevi problemlerinde dernek olarak onların yanında olduklarını, her türlü desteği vereceklerini ve bunun kardeşliklerinin bir gereği olduğunu vurguladı. 


Balkanlar’dan Arap Yarımadası’na kadar, Güney Asya’dan Afrika’ya kadar birçok ülkelerden gelen öğrenciler, programa yoğun şekilde ilgi gösterdi. Sunumdan sonra da Ergash Jumaev ve Hüseyin Üçtepe öğrencilerin sorularını cevapladı. Misafir öğrencilerin büyük keyif aldığı program, Kur-an’ı Kerim’den bazı surelerin okunmasıyla sona erdi.
 

event-news-white

News from our associations