OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/0142468219.jpg

Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği, misafir öğrencileri ile Zeytin Dalı harekatında Türk ordusuna destek amacıyla hatim ve


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) çatısı altında faaliyetlerini yürüten Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği, misafir öğrencileri ile Zeytin Dalı harekatında Türk ordusuna destek amacıyla hatim ve dua programı gerçekleştirdi.

20 Ocak günü saat 17:00'de Türk ordusunun Afrin özelinde "Zeytin Dalı" harekatına başlamasıyla tüm Dünyadanolduğu gibi Türkiye'de eğitim alan uluslsararsı öğrenciler de okudukları hatimler ve dualar ile ordumuza manevi destekte bulundular.

Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdullah Demir " Ordumuzun Türkiye'nin uluslararası hukuktan doğan hakkını kullanmak üzer başlatmış olduğu harekata katılan mehmetçiğimizin geçmişte olduğu gibi bu gün de yanındayız. Yüce Rabbimiz, çıkmış oldukları bu kutsal mücadeleye katılan ordumuzun kahraman askerlerinin yâr ve yardımcısı olsun. Allah devletimizi, milletimizi ve vatanımızı her türlü kötülüklerden ve şerlerden korusun, ordumuzu muzaffer eylesin.

Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği öğrencileri operasyonun başlaması ile birlikte operasyona okumuş oldukları Hatim ve dua ile destek verdiler.

Mehmetçiğimizi harekete geçiren başta başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Sayın Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli, Muhalefet Partisi Genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere bütün General ve subaylarımızı (Mehmetçiğimizi) cesaret ve basiretlerinden dolayı tebrik ediyor, düşmanlarımıza karşı atacakları her adımda yanında ve destekçisi olduğumuzu beyan ediyorum." dedi.

event-news-white

News from our associations