OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/05d1f8fb06b64750bc2951acf0bfe5f7.jpg

Uluslararası Öğrencilerden Mültecilere Destek

Eskişehir’de uluslararası öğrencilere yönelik faaliyetleri ile bilinen Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği’ndeki misafir öğrenciler, Suriyeli mülteciler için kışlık elbise ördü.

 

Eskişehir’de Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği çatısı altında bir araya gelen misafir öğrenciler, Suriyeli mülteciler için kolilerce kışlık elbise ördü. Örülen kışlık elbiselerin yanı sıra, mülteci çocuklar için toplanan oyuncaklar kolilere yerleştirildi. Günlerce süren çalışma sonucu hazırlanan koliler, sınırdaki ve sınır bölgesindeki kamplarda hayata tutunma mücadelesi veren mültecilere gönderilecek. Kış aylarındaki zorlu hava koşulları sebebiyle böyle bir çalışma yaptıklarını belirten misafir öğrenciler, örülen kazaklar ve alınan malzemeler ile bölgede yaşanan sıkıntılara bir nebze de olsa çözüm bulmak istediklerini dile getirdiler.

 

“15-20 kolilik bir çalışma yaptık”    

 

Düzenlenen organizasyon ile ilgili görüşlerini paylaşan YUDER Hanım Komisyonu Başkanı Sevim Kırmaz, “Bu projeye 1,5 ay önce başladık. Ülkemize eğitim amacıyla gelen misafir öğrencilerin çalışması. Onlar ile birlikte yaptık biz bu projeyi. Bunlar, onların kendi el örgüleri ile kardeşlerine gönderdikleri çalışmalar. Ayrıca kendi halkımızdan da gönüllü kardeşlerimiz de yardım etti. Öğrencilerimiz; şapka, bere, kazak, hırka gibi giysiler ördüler. Gönüllü kardeşlerimiz de çok yardım etti. Amacımız; kamplarda üşüyen kardeşlerimizin hem yüreğini sarmak hem de kışı güzel geçirmelerini sağlamak. 15-20 kolilik bir çalışma yaptık. Sınır ve sınır bölgesindeki Suriyeli ve ihtiyaç sahibi mültecilere gidecek. Aynı durumda bizler de ola bilirdik. Savaşlarda en masum olanlar çocuklar. Genelde bizim yardımlarımız çocuklara yönelik. Bizim çocuklarımız da aynı durumda olabilirdi. Şuanda biz ensar görevi görüyoruz” şeklinde konuştu.
 

event-news-white

News from our associations