OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bb64f579f9eb9426f80e4ce695a6bb83e.jpeg

Uluslararası Öğrencilerden Elazığ'a Destek Gitti

Dünyanın birçok ülkesinden Eskişehir'e gelerek eğitim gören uluslararası öğrenciler, geçtiğimiz günlerde deprem yaşayan Elazığ'a yardım gönderdi. Eskişehir'deki üniversitelerde okuyan uluslararası öğrenciler, deprem yaşayan vatandaşları unutmadı. 


Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneğin (YUDER) önderliğinde öğrenciler Elazığ için para topladı. Yaklaşık bir hafta süren toplanma kampanyasında birikmiş paralar dün akşam IHH Eskişehir İl Başkanı Musa Karadaş'ın eline teslim edildi.


 YUDER 'de gerçekleştirilen programda, yapılan teslimlerin ardından uluslararası öğrenciler depremde can veren ve yaralananlar için daha önce okudukları hatim-ı şerifin duası okudular.


 Program ile ilgili YUDER yetkilisi şu bilgileri aktardı, "Yunus Emre Uluslararası öğrenci Derneği olarak şehrimizde okuyan farklı ülkelerden öğrenci kardeşlerimizin Elazığ'da yaşanan depremde şehit olan kardeşlerimiz için okumuş oldukları Kur'an-ı Kerim hatminin duasını yaptık, Yine öğrenci kardeşlerimizin harçlıklarından keserek Elazığ depremzedeleri için vermiş oldukları yardımları depremzedelere ulaştırmak için Eskişehir İHH Başkanı Musa Karadaş'a teslim ettik, Öğrenciler, bu güzel çalışmaya katılarak bir kez daha Türkiye'nin yanında olduklarını ispatladı, Kendileri de yaptıklarından dolayı mutlu oldular" dedi.

event-news-white

News from our associations