OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/3b42579396.png

Manisa’ da eğitim gören Uluslararası Öğrenciler Yunusemre Belediyesinin düzenlediği Uluslararası Yunus Emre Günlerinde stant

Manisa’ da eğitim gören Uluslararası Öğrenciler Yunusemre Belediyesinin düzenlediği Uluslararası Yunus Emre Günlerinde stant açıp ülkelerini tanıttı.

Yunusemre Belediyesinin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği 16- 22 Ekim tarihleri arasında sürecek olan Yunus Emre Günleri’ de Manisa’ da üniversite eğitimine devam eden 13 farklı ülkeden yaklaşık 50 öğrenci Manisa Uluslararası Öğrenci Derneğinin organizesi ile stant açıp ülkelerini tanıttılar.

Yunus Emre Günleri kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanında gerçekleşen 13 farklı ülke ve bölgeden 50 misafir öğrencinin ülkelerini tanıttığı etkinliğin açılışında Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, eşi Dr. Melek Çerçi, Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli, Şehzadeler Belediyesi Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Yunus Emre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Manisa Uluslararası Öğrenci Derneği (MUDER) Başkanı Nedim Kara, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve uluslararası öğrenciler hazır bulundu.

Cezayir, Moritanya, Arnavutluk, Makedonya, Somali, Azerbaycan, Ahıska, Kırgızistan, Kenya, Türkmenistan, Afganistan, Endonezya ve Suriye ülke stantlarının açıldığı etkinlikte misafir öğrenciler belediye başkanı ve diğer katılımcılarla sohbet edip kendi ülkeleri hakkında bilgiler verdi, ülkelerinin müziklerini ziyaretçilere dinletti ve Yunus Emre şiirleri okudu.

Etkinlik kapsamında vatandaşlara Ahıska pilavı, Türkmen mantısı, Endonezya yemeği, şerbet ve lokma ikram edildi.

event-news-white

News from our associations