OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/8086bd3d9b054c858def7d8f11fd0b55.png

Uluslararası Öğrenciler Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ve Futbolcularla Buluştu!

Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği, öğrencileri Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Uluslararası Öğrenci Akademisi programı kapsamında düzenlenen Türkiye Söyleşileri programında, Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ve futbolcular Jose Sosa, Yusuf Yazıcı ve Caleb Ekuban ile buluştu.


Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ile bordo-mavili futbolculardan takım kaptanı Jose Sosa, Yusuf Yazıcı ve Caleb Ekuban, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Uluslararası Öğrenci Akademisi kapsamında KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Türkiye Söyleşileri” programına katıldı. Programda konuşan Karaman, yurt dışından Türkiye’ye gelerek Trabzon’da eğitim gören öğrencilerle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.


Renkleri, dinleri ve dilleri ne olursa olsun herkesin Türkiye’de kardeş olduğuna işaret eden Karaman, “Bu ülke birçok zorluğa ve olumsuzluğa, ayağına basılıp tökezlenmesi istenmesine rağmen halen bir duruş gösterip, tarihten gelen bağlarını canlı tutmaya gayret gösteriyor. Buralardan ayrıldığınızda bizlerin gelenek ve göreneklerinden haberdar olmuş, bizlerden birileri gibi gideceksiniz. Ne olursa olsun bizi biz yapan, hayatımızda en önemli adım atma noktasında kucak açan bayrağa ve vatana karşı sorumluluğumuz var.” diye konuştu.


Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan YTB Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf ‘’ bu etkinlikte, tüm yönetimiyle olağanüstü çaba göstererek organizasyonumuzun gerçekleşmesinde büyük katkısı  olan KULDER Başkanı Sayın Ömer Salimoğlu'na ve dernek yöneticilerine özel teşekkürlerimi sunuyorum.’’ diye konuştu.
 

event-news-white

News from our associations