OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/17cc9738df.png

Türkiye’ye eğitim almak için gelip Tekirdağ’da ki eğitim kurumlarına kayıt yaptıran uluslararası öğrenciler Tekirdağ Uluslar

 

Türkiye’ye eğitim almak için gelip Tekirdağ’da ki eğitim kurumlarına kayıt yaptıran uluslararası öğrenciler Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneğinin (TUDER) dernek merkezinde düzenlediği Kahvaltılı 2017- 2018 Eğitim Yılı Açılış ve Tanışma Toplantısında 15 Ekim Pazar günü 33 ülkeden 150 uluslararası öğrenci bir araya gelerek birbirleri tanışma ve kaynaşma imkanı buldu.

 Tanışma toplantısı ile ilgili bilgi veren Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği başkanı Rahim Celep, Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER) olarak 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış ve Tanışma Kahvaltı Programımızı Hürriyet Mahallesindeki dernek merkezimizde 33 ülkeden 150 uluslararası öğrencimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Her yıl eğitim öğretim yılının başında geleneksel olarak düzenlediğimiz kahvaltı ve tanışma programımızda bu yıl Tekirdağ’da yeni açılan Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri idarecileri ve öğretmenleri de iştirak etti.

Programda Kur’an Kerim tilavetinin ardından, öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini paylaşarak çeşitli şiirler ve ilahiler söylediler, dedi.

 Program sonunda Türkmenistanlı Yüksek Lisans öğrencisi İlyas İŞANKULOV tarafından bu sene İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca kabul edilen TUDER in “Ensar Bilincinde Evrensel Umut Köprüleri”  isimli projesinin tanıtımı yapılarak yapılacak faaliyetler hakkında bilgiler verildiği öğrenildi.

 Yapılan tanışma toplantısı programına, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Tekirdağ İl Müdürü Ülkü USLU  Muratlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali ERKOL, Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Rıdvan DİNÇ ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılım gösterdi.

event-news-white

News from our associations