OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f2cd94a75d.jpg

TUDER kente gelen uluslararası öğrencilerle Tekirdağlıları buluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Uluslararası Öğrenciler TUDER ile Sosyalleşecek

Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER) Yönetim Kurulu Başkanı Rahim Celep, kente gelen uluslararası öğrencilerle Tekirdağlıları buluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Celep, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Namık Kemal Üniversitesinde, (NKÜ) eğitim almak amacıyla Tekirdağ'a gelen uluslararası öğrencileri en güzel şekilde misafir etmek istediklerini belirtti.

Öğrencileri örf, adet ve tarihleriyle kucaklamak istediklerini ifade eden Celep, şöyle konuştu:

"Amacımız onlara hepimizin bir millet olduğunu, hepimizin kardeş olduğunu, farklı din, dil, ırk ne olursa olsun Yaradan'ın tek olduğunu vurgulamaktır. Farklı ülkelerden gelerek dernek çatısı altında bir araya getirdiğimiz öğrencileri, kaynaşma programları düzenleyerek Tekirdağlılarla buluşturmayı amaçlıyoruz."

Celep, Balkanlar ve Afrika'dan gelen çok sayıda öğrenciye NKÜ'de eğitim verildiğini dile getirerek, bu öğrenciler için dil kursu açmayı da planladıklarını aktardı.

Sadece NKÜ değil, il genelindeki ilkokul, ortaöğretim ve lisedeki tüm uluslararası öğrencilere destek olduklarını vurgulayan Celep, "Suriye'den gelen sığınmacı ailelerin çocukları da dil problemi dolayısıyla ciddi sıkıntı çekiyorlar. Bu çocuklar için de Milli Eğitim ve TÖMER işbirliğinde Türkçe kursu planlaması yapacağız" diye konuştu.

Kaynak: http://www.ulkehaber.com/genel/haber/419650-yabanci-uyruklu-ogrenciler-tuder-ile-sosyallesecek

event-news-white

News from our associations