OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/efe42e8f824b4a6393466f430704043e.jpeg

Uluslararası Öğrenciler Sıcak Sofraya Misafir Oldu

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği icra kurulu ve misafir öğrenciler Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yakup Öksüz’ün evine misafir oldu.

 


Her hafta farklı ailelerin sofrasına misafir olan uluslararası öğrenciler bu hafta da Yakup Öksüz’ün evinde misafir oldu. “Mihmandar Aile Projesi” fikrini sunan ve uygulayan kişi Yakup Öksüz, geçmişte başlattıkları çalışmanın bugün artarak devam ediyor olmasını görmenin mutluluk verici olduğunu söyledi. Ayrıca kendilerini evine misafir ettiği için Öksüz’e teşekkür eden uluslararası öğrenciler, Türkiye’deki sıcak aile ortamında kendilerini daha iyi hissettiklerini dile getirdi.


Dünyanın farklı coğrafyalarından İstanbul’a eğitim amacıyla gelen uluslararası öğrenciler, “Mihmandar Aile Projesi” kapsamında gerçekleştirilen aile ziyareti programıyla bir sofra etrafında toplanıyor. Bu sayede ailelerinden kilometrelerce uzakta hayatlarını devam ettiren öğrenciler, İstanbul’da gurbette olmadıklarını söyleyerek, Aile Projesi gibi çalışmaları gerçekleştiren Mihmandar’ı evleri gibi gördüklerini ifade ediyor.
 

event-news-white

News from our associations