OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b55bc81375.png

Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER) ve Tekirdağ İl AFAD Müdürlüğü tarafından misafir uluslararası öğrencilere yöne

Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği (TUDER) ve Tekirdağ İl AFAD Müdürlüğü tarafından misafir uluslararası öğrencilere yönelik  “Temel Afet Bilinci Eğitimi” düzenlendi.
 
20 Aralık Çarşamba günü Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği Merkezinde gerçekleştirilen seminerde; İl AFAD Müdürlüğünün tanıtımı, görev ve sorumlulukları ile AFAD Gönüllülük Esasları hakkında genel bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca afet ve acil durumlarda ilk 72 saat, meydana gelen afet türleri, afet öncesi-sırası ve sonrası doğru davranış şekilleri ve afet öncesinde alınması gereken tedbirler konuları uygulamalı olarak anlatıldı.
 
AFAD Sivil Savunma Gönüllülük Kampanyası “O Kahraman Benim” çerçevesinde yapılan eğitim seminerinde AFAD Eğitimcileri Uzman Selçuk Aksoy ve Kadir Can Öz “Afet durumlarında ilk 72 saatin çok kritik olduğunun altını çizerek, “Bu nedenle arama kurtarma ekiplerinin müdahaleleri kadar olay yerinde bulunan kişilerin soğukkanlı ve planlı davranışları da çok önemlidir. İşte biz de, “Asıl Kahraman Sizsiniz” sloganıyla hayata geçireceğimiz bu proje ile daha çok can kurtarmayı hedefliyoruz.” İfadelerini kullandılar.
 
 Eğitime Yunanistan Azerbaycan, Afganistan, Kosova, Bosna Hersek, Türkmenistan ve Somalili yaklaşık 25 uluslararası öğrenci katıldı. Eğitim sonrası öğrenciler gönüllü formlarını doldurarak AFAD Gönüllüsü oldular.
event-news-white

News from our associations