OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ffa9b20f9e.jpg

Turkuaz Öğrenci Topluluğu ve Aksaray UÖD işbirliği ile düzenlenen programda, kendi kültürlerini tanıttı.

Aksaray Üniversitesi'nde eğitim-öğretim gören uluslararası öğrenciler, Turkuaz Öğrenci Topluluğu ve Aksaray Uluslararası Öğrenci Derneği işbirliği ile düzenlenen programda, kendi kültürlerini tanıttı.

 ASÜ Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, hiçbir uluslararası öğrencinin Aksaray'da kendini yabancı hissetmemesi gerektiğini belirtti. ASÜ'deki tüm uluslararası öğrencilerin, kendilerinin misafiri olduğunu vurgulayan Prof. Şahin, "Öğrencilerimizin kendilerini burada asla yabancı hissetmesinler, çünkü onlar zaten bizim gönül coğrafyamızdaki kardeş ülkelerden geliyorlar. Bu nedenle, kendilerini yabancı bir ülkede gibi değil, evlerinde gibi hissetmeleri gerekiyor" dedi. ASÜ'nin son 4-5 yıldır uluslararası öğrencilere kapılarını açtığını anımsatan Şahin, "Şu anda yaklaşık 30 farklı ülkeden bine yakın uluslararası öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizden ricamız, kendi ülkelerine gittiklerinde ASÜ'yü anlatmalarıdır" dedi. Turkuaz Öğrenci Topluluğu Başkanı Reyan Mustafayev'in, topluluğun amaçlarında ilişkin konuşmasının ardından kürsüye gelen Aksaray Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fevzi Çay, derneğin kültürlerarası köprü kurmak için faaliyetlerde bulunduğunu belirtti. 

Yapılan konuşmalarında ardından farklı ülkelerden öğrenciler sırasıyla sahneye geldi ve videolar eşliğinde ülkelerine dair bilgiler sundu. Kıyafetler, folklor ve şarkılardan oluşan tanıtım programı ilgi gördü.

KAYNAK ve FOTOĞRAF: 68 Haber

event-news-white

News from our associations