OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/0a0d2027d9.png

Onlarca ülkeden Türkiye’ye gelerek eğitim alan öğrenciler için, bir çok ilde olduğu gibi Kocaeli’de de Uluslararası Öğrenci

Onlarca ülkeden Türkiye’ye gelerek eğitim alan öğrenciler için bir çok ilde olduğu gibi Kocaeli’de de Uluslarası Öğrenci Dernekleri Fedarsyonu çatısı altında, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından gerçekleştirilen10.Uluslararası Öğrenci Buluşması, muhteşem bir final ile noktalandı.

"Rengimiz Türkiye hazırız geleceğe” sloganı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Buluşması ile ilgili  konuşan Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban:“Öğrenci buluşmamıza  katılan öğrencilerimize, büyük ilgi gösteren  vatandaşlarımıza ve bize bu güzel etkinliği düzenlememizde destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Elbirliği ve gönül birliği içerisinde, kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarımız ile geceli gündüzlü çalışmalarımız ile dil,ırk,renk ayrımı yapmadan tüm öğrenci arkadaşlarımızı kucakladık. Onlar da bize aynı şekilde karşılık verdi. Çok güzel çok renkli bir  etkinlik oldu.  Öğrencilerimiz yöresel kıyafetleri, ülkelerine ait fotoğraf ve  eşyalar, ayrıca   ülkelerine özgü yemekleri  Kocaeli’lere tanıttı.  Yine bu güzel etkinlikte bir çok ülkeden öğrenci arkadaşımız yöresel müzik ve dansları ile bizlere  unutulmayacak 2 gün yaşattı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

event-news-white

News from our associations