OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/beb913d9998b40e0bc138a95ca529154.png

Uluslararası Öğrenciler Geleceklerini Türkiye'de Tasarlıyor

Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı Demekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen "Uluslararası Öğrenciler Geleceklerini Türkiye'de İnşa Ediyorlar" isimli projesi tanıtım lansmanı gerçekleştirildi.


Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün Sosyal Tesislerinde, Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği'nin İçişleri Bakanlığı Demekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen "Uluslararası Öğrenciler Geleceklerini Türkiye'de İnşa Ediyorlar" isimli projesi tanıtıldı.


Tanıtım lansmanına, 32 farklı ülkeden yaklaşık 70 Uluslararası Öğrenci ve bunun yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının başkanları katıldı. Program kahvaltı ikramının ardından Yemenli Hafız Salim Zubeyr'in Kur'an tilaveti ile başladı. 


"Misafirlerimiz Gönüllü Kültür Elçileri" 


Projeyle ilgili değerlendirmede bulunan proje koordinatörü Mustafa Furkan Altundağ, "Bu projenin nihayetinde Türkiye'ye eğitim maksadı ile gelen Uluslararası Öğrencilerin sosyal, kültürel ve akademik anlamda kendilerini geliştirmiş olacaklarını, bu vesileyle hakka, adalete ve barışa dayalı yeni bir dünyanın gönüllü kültür elçilerimiz eliyle kurulmasını ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.


Proje kapsamında bir çok faaliyet olacağım söyleyen Altundağ, "Eğitim faaliyetleri olarak seminerler, konferanslar, Türkçe dersleri, kitap tahlilleri ve atölye çalışmalarımız olacak. Diğer yandan kamplar, turnuvalar, hem teknik hem kültürel geziler başta olmak üzere birçok sosyal faaliyete imza atacağız. Bu çalışmalarımızda bütün uluslararası öğrencilerimizi yanımızda görmekten büyük mutluluk duyacağız." şeklinde konuştu.


 "Bu Çalışma Güç Katacak" 


Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği’nin yıllardır bu çalışmaları sürdürdüğünü söyleyen UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) Eğitim İlişkileri Koordinatörü Mahmut Oğuz, bu proje ile de çalışmalarına daha büyük bir güç katarak devam edeceğini ifade etti. 
 

event-news-white

News from our associations