OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/0ae1a4ed42c54d8d84fb85011b3c80e0.jpeg

Uluslararası Öğrenciler Erzurum Ağzı ile Harmanlanıyor

Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği'nin organizasyonu ile misafir öğrenciler, “Erzurum Ağzı Ve Uluslararası Öğrenciler” adlı tiyatro etkinliği düzenledi. 

 


Erzurum’da uluslararası öğrencilere yönelik faaliyetleri ile bilinen Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği, örnek çalışmalarına bir yenisini daha katarak, “Erzurum Ağzı Ve Uluslararası Öğrenciler” isimli tiyatro oyunu düzenledi. İbrahim Erkal Sanat merkezinde gerçekleştirilen etkinlik, Erzurum halkı tarafından büyük ilgi gördü. Uluslararası öğrencilerin kültürel entegrasyonunu sağlamayı amaçlayan oyunun ana teması ise son replikle seyirciye duyuruldu ve "Bakın Size Ne Diyeceğim. Gelmişler bizden olmuşlar. Bangladeş'ten, Kenya'dan, hatta Haho'dan gelen var. Biz de ne diyoruz. Dili, dini, ırkı ne olursa olsun yeter ki insan olsun. Hepimiz Kardeşiz..." sözleri alkış tufanına sahne oldu.

 

Programın sonunda ise UDEF 12. Bölge başkanı Ertan Aksakal, "Tiyatro etkinliği vesilesi ile uluslararası öğrencilere Erzurum kültürünü, Erzurum halkına da uluslararası öğrenci farkındalığını oluşturmaya çalışıyoruz" diyerek, programa verdikleri desteklerinden dolayı Erzurum Büyükşehir Belediyesine ve Erzurum Ak Parti Dış ilişkiler birimine teşekkür etti.
 

event-news-white

News from our associations