OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/c31f52cbd6.png

UDEF ve Çorum Uluslar arası Öğrenci Derneği (ÇUDER) tarafından Türkiye genelinde bu yıl 10.uncusu düzenlenen Uluslar arası Ö

UDEF ve Çorum Uluslararası Öğrenci Derneği (ÇUDER) tarafından Türkiye genelinde bu yıl 10.uncusu düzenlenen Uluslar arası Öğrenci Buluşması Çorum’da da gerçekleştirildi. Çorum’da okuyan uluslararası öğrenciler Hürriyet Meydanı’nda ülkelerini tanıtmak için stant açtı. Çorum Uluslararası Öğrenci Derneği (ÇUDER) tarafından düzenlenen etkinlikte Hitit Üniversitesi’nde okuyan Azerbaycanlı, Türkmenistanlı, Iraklı, Suriyeli, Somalili, Tacikistanlı, Özbekistanlı, Kenya’lı, Kamerunlu uluslararası öğrenciler kurulan stant ile Çorum halkına ülkelerini tanıttı.

Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okuyan Iraklı Abdullah Ubeydi, etkinliğin Türkiye ve diğer ülkelerin kaynaşması ve ülkelerin tanıtımı için önemli olduğunu söylediTürk kültürü ile Afrika, Asya, Arap kültürünün tanıtımı ve gelişimi için bu tür organizasyonların çok faydalı olduğunu ifade eden Ubeydi, ülkeler arası diyalogların gelişmesinde önemli etken olacağını dile getirdi.

event-news-white

News from our associations