OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bc17595a5d2d74c23bdafb293ecc46fe0.jpeg

Uluslararası Göçmenler Gününde Konya'da Program Düzenlendi

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle Konya İl Göç İdaresi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği işbirliği ile bir program düzenlendi. Selçuk Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte farklı ülkelerin kültürleri tanıtılırken, ülkemizde okuyan üniversite öğrencilerinin yaptığı gösteriler beğeni topladı.


Selçuk Üniversitesi Müze ve Kongre Merkezi’nde Konya İl Göç İdaresi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İki Doğu İki Batı Derneği tarafından 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle bir program düzenlendi. Programa Konya Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Özkan, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Yazma Eserler Bölge Müdürü Bekir Şahin, Konya İl Göç İdaresi Müdürü Zeki Afşin Buzcu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya İl Müdürü Abdurrahman Cüneyt Fidancı, İŞ-KUR İl Müdürü Emrah Keleş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İbrahim Akyüz, Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Murat Közoğlu, İki Doğu İki Batı Derneği Başkanı Murat Arslan, Konya’da yaşayan göçmenler ve uluslararası öğrenciler katıldı.


İlk olarak İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Murat Arslan Konuştu. Yaptıkları çalışmalardan bahseden Arslan, programın düzenlenmesini emeği geçen ve programa iştirak eden herkese teşekkür etti.


Arslan’nın ardından Konya Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Özkan katılımcılara hitap etti. Özkan, sevgi ve kardeşliğin önemine vurgu yaptı.


Programda farklı ülkelerden gelerek Konya’da okuyan öğrenciler kendi kültürlerini yansıtan gösteriler yaptı.


Açılan stantlarda uluslararası öğrenciler kendi ülkelerini de tanıtma fırsatı buldu. Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Özkan ve beraberindeki protokol üyeleri stantları gezerek öğrencilerle hasbihal etti.
 

event-news-white

News from our associations