OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ec095db570.jpg

Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği 2016-2017 Eğitim Yılı Açılış Programı düzenledi.

 2016-2017 Eğitim yılının başlaması nedeniyle Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği farklı ülkelerden, farklı kıtalardan ve aynı zamanda maddi ve manevi destekte bulunduğu öğrencilerle beraber açılış programı düzenledi. 17 Ekim Pazartesi saat 19.00’da Miniatürk’te gerçekleşen etkinliğe Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu(UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat, UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert, Gürcistan Dostluk Derneği Genel Sekreteri Murat Kasap, Turkuaz UÖD Kurucu Başkanı Muharrem Çam ve diğer değerli konuklar katıldı. Program Pakistanlı öğrenci Abdullah Muzammilin Kur’an-i Kerim tilavetiyle başladı. Ardından UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat açılış ve selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında uluslararası öğrencilere gelecekle ilgili tavsiyelerde bulundu. Ayrıca Ümmetin umudusunuz, geleceğin önderlerisiniz diyerek daha bilinçli, şuurlu ve başarılı olmaları için misafir öğrencilere hedef gösterdi. Daha sonra Turkuaz UÖD kurucu başkanı Muharrem Çam söz aldı. Derneğin kurulduğu tarihten bugüne yapılan çalışmalara değinen Çam, uluslararası öğrencilere önemli mesajlar verdi .

 Hemen sonrasında uluslararası öğrenciler adına Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi okuyan Yemenli Rıdvan konuşma gerçekleştirdi. Öğrencilere hem maddi hem manevi yardımlarda bulundukları için Turkuaz UÖD ve UDEF’e teşekkür etti. Konuşmasında ''Biz okullarımızı bitireceğiz, çok çalışacağız, örnek olacağız ve gelecekte belki bakan, belki Başbakan ve belki de Cumhurbaşkanı olacağız”, diye vurguladı.

 Son olarak Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Mesud Sürücü söz aldı. Yeni başlayan eğitim yılında yapılacak faaliyetler hakkında misafilere bilgi verdi ve programın katılımcılarına şükranlarını sundu.

 Program akşam yemeği ikramı ile son buldu.

event-news-white

News from our associations