OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b57f0a84536fb48038d9545fca4987567.jpg

Turkuaz Derneğimiz Yeni Eğitim-Öğretim Döneminin Planlamasını Gerçekleştirdi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuz (UDEF) bünyesinde faaliyetlerini yürüten İstanbul Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneğimiz yeni eğitim-öğretim yılındaki yol haritasını belirlemek üzere planlama toplantısı gerçekleştirdi.

Dünyanın dört bir yanından üniversite eğitimi almak İstanbul’u tercih eden yüzlerce uluslararası öğrenciye yönelik çalışmalar gerçekleştiren Turkuaz derneğimiz, pandemi döneminde sekteye uğrayan yüz yüze eğitimin yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte tekrar başlamasıyla birlikte bu yılki yol haritasını belirlemek üzere planlama toplantısı gerçekleştirdi.

İnsan ve Bilim Vakfı’nın Fatih yerleşkesinde gerçekleştirilen planlama toplantısına Turkuaz derneğimizin yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri katılım gösterdi. Geçen dönem pandemi nedeniyle İstanbul’da bulunamayan ve eğitimlerini uzaktan devam ettirmek zorunda kalan uluslararası öğrencilerin yeni eğitim yılıyla birlikte tekrardan İstanbul’la ve üniversiteyle buluşuyor olması dernek yöneticilerince sevinçle karşılandı.

Planlama toplantısında uluslararası öğrencilerin eğitim hayatlarından sosyal ve kültürel yaşamlarına, konaklamalarından bürokrasideki sorun ve ihtiyaçlarına varıncaya dek İstanbul’da kolay ve mutlu bir şekilde eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlayacak her türlü ihtiyaç ve destek noktasındaki konular görüşülerek, yeni eğitim yılının planlaması gerçekleştirildi.

event-news-white

News from our associations