OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/413a626dfd.png

Turkuaz Uluslararası Öğrencileri Derneği Bangladeşli misafir Monjour Elahe için mezuniyet programı düzenledi.

 

Turkuaz Uluslararası Öğrencileri Derneği  Bangladeşli misafir Monjour Elahe için mezuniyet programı düzenledi.

12 Ocak Cuma günü düzenlenen programda Boğaziçi Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan  M.Elahe Türkiye’deki geçirdiği yılları değerlendirirken şu sözlere yer verdi, “Turkuaza  ve UDEF ‘e çok teşekkür ediyorum. Her zaman bizim yanımızda idi ve her ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalıştılar .Türkiye’de bulunduğunuz sürece mümkün olduğu kadar Turkuaz, Bâb-ı Alem gibi derneklere ve farklı STK’lara gidin, üye olun, bu derneklerden faydalanmaya çalışın. Siz de uluslararası öğrenci olarak katkıda bulunmaya çalışın.” ifadeleri kullandı.

Ayrıca Manjour Elahe  uluslararası öğrencilerin Türkçeyi öğrenmesi gerektiğini belirterek, “Türkiye’ye geldiğinizde Türkçeyi çok iyi öğrenin ve öğrenmeden ülkelerinize dönmeyin. Türkçe her zaman lazım olacak bu yüzden öğrenmeniz gerekiyor” dedi.

Turkuaz  Hüseyin Üçtepe, “Biz dernek olarak Monjur Elahe’ye  gelecekte başarılar dileriz. Her zaman uluslararası öğrencilere yardımcı olmuştu ve derneğimizde görev alarak çeşitli projeleri beraber hayata geçirdik. Allah onun yolunu açık etsin! Allah onun yardımcısı olsun! Onu her zaman Dernek olarak, Türkiye olarak bekleriz” dedi.

Programın sonunda Bangladeşli misafir öğrenci Monjour Elahe’ye Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneği tarafı yönetimi tarafından hediye takdiminde bulunuldu.

event-news-white

News from our associations