OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/a8f54eedcc4240d38f6f77e0536ad838.jpg

Türkiye'deki Çadlı Öğrenciler Karabük’te Bir Araya Geldi

Türkiye ve Kıbrıs’ta eğitimlerini sürdüren Çadlı misafir öğrenciler Karabük’te düzenlenen "Türkiye ve Kıbrıs'taki Çadlı Öğrenciler Birliği 4. Genel Kurul Toplantısı" programında bir araya geldi.


Türkiye ve Kıbrıs'taki Çadlı Öğrenciler Birliği'nin organize ettiği, "Türkiye ve Kıbrıs'taki Çadlı Öğrenciler Birliği 4. Genel Kurul Toplantısı" Karabük Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.  15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Çad'ın Ankara Büyükelçisi Adoum Dangai Nokour Guet, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Genel Sekreter Lütfü Köm, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Temsilcisi Mehmet Evran, Karabük Üniversitesinden ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen Çadlı öğrenciler ve davetliler katıldı.


Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, toplantıya ev sahipliği yapmaktan ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen Çadlı öğrencilerin salonu doldurmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

 
Salonun yarısını Karabük Üniversitesinde okuyan Çadlı öğrencilerin doldurduğunu ifade eden Rektör Polat, "Karabük Üniversitesi olarak her yıl bu etkinliğe ev sahipliği yapmayı ve sizleri misafir etmeyi çok isteriz." dedi. Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Polat, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: 


Kültürümüzü, Sanatımızı ve Değerlerimizi Öğrenin


"Türkiye'de okuduğunuz sürede mümkün olduğunca ve derslerinizi aksatmamak şartıyla gezin. Türkiye'deki her şehri görün, ülkemizin kültürünü ve değerlerini öğrenin. Hepinizin Türkiye'den ayrılırken kültürümüzü, sanatımızı ve değerlerimizi öğrenmiş olarak gitmenizi çok isterim.


Teşvik Edici Bir Program


Çad'ın Ankara Büyükelçisi Adoum Dangai Nokour Guet ise programda yaptığı konuşmada, Çad'a sağladığı imkanlar ve fırsatlar için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Çadlı öğrencilerin yapmış oldukları 4. Genel Kurul Toplantısı'nı teşvik edici bulduğunu da belirten Büyükelçi Guet, gelecek yıllarda da bu etkinliklerin devamının gelmesini temenni etti.


Biz Bir Milletiz


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) adına programa katılan Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Evran ise programda yaptığı konuşmada: Bugün sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Biz Türkiye'de eğitim alan uluslararası öğrencilerimize 70 ilde 63 derneğimizle destek oluyoruz. Her zaman size destek olmak istiyoruz. Türkiye'yi tercih ettiğinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizim sloganımız her zaman bellidir Biz bir milletiz diyoruz.” dedi. İki gün boyunca devam eden programda öğrenciler kendi dillerinde ve Türkçe şiirler okudu, Türkçe bilgi yarışması düzenledi İkinci günün sonunda program, genel kurul toplantısı ve yeni başkanın seçilmesinin ardından son buldu.
 

event-news-white

News from our associations