OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/37071ae7e2d9497b823a9e6693d2982e.png

Türkiye’de Eğitimlerini Sürdüren Nepalli Öğrenciler Bir Araya Geldi

Türkiye’nin farklı illerinde lisans ve lise eğitim alan Nepalli öğrenciler 1- 2 Şubat tarihlerinde İstanbul’da ilk defa bir araya geldiler.


İki günlük bu programın birinci gününde Nepalli öğrenciler 1 Şubat Cuma günü Beyaz Gezi kapsamında İstanbul’un en önemli tarihi yerlerini ziyaret ettiler. Ziyaret edilen yerler ise sırasıyla Panaroma 1453, Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk ve Yıldız Parkı oldu.


İkinci gün ise Nepalli öğrenciler Bâb-ı Âlem’in Toplantı salonunda bir araya geldiler. İlk olarak Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kara öğrencilere hoşgeldiniz diyerek konuşmalarına başladı. Ardından ise Kara öğrencilere birliğin ne kadar önemli olduğunu ve ne için bir arada olmaları gerektiğini söyledi. Ayrıca Türkiye’de en iyi şekilde eğitimlerini tamamlayıp mezun olduktan sonra ülkelerine dönüp hizmet etmeleri gerektiğini ifade etti.


Kara’nın ardından konuşmasını yapmak üzere sözü devralan UDEF Yönetim Kurulu Üyesi ve Diriliş Postası Genel Müdürü Orhan Pekçetin, sözlerini memnuniyet ifade ederek başladı. Nepalli öğrencilerin davetinden oldukça mutlu olduğunu belirten Pekçetin, 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında Nepal’e gittiğinden bahsederek Nepalli öğrenciler ile tecrübelerini paylaştı.


Üçüncü konuşmacı olarak ise Nepalli öğrencilere bir araya getirmeye vesile olan İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliğinde Yüksek Lisans yapan Mohammed Javed Ansari oldu. Ansari öğrencilere hedef belirleme konusunda bir sunum gerçekleştirdi.


Dördüncü oturumda ise TÜGVA gönüllülerinden olan Esra Arda Hanımefendi Nepalli öğrencilerimiz TÜGVA ile ilgili bilgiler vererek öğrencilerin ileriye dönük neler yapmaları gerektiğinden bahsetti.

event-news-white

News from our associations