OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2405.jpeg

Türkiye-Bangladeş İlişkileri Konferansı

Bangladeş Büyükelçi’si M. Allama Sıddıkı, Süleyman Demirel Üniversitesi’ni ziyaret ederek misafir öğrencilere “Türkiye-Bangladeş İlişkileri” konferansını gerçekleştirdi.


Isparta Uluslararası Öğrenci Derneği’nin Bangladeşli öğrencileri tarafından organize edilen konferansa, İktisat ve İdari Bilimleri Fakültesi (İİBF) ve diğer fakültelerden gelen öğrenciler katıldı. Program, Türkiye ve Bangladeş’in Milli Marşlarının okunması ile başladı.


Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat ve İdari Bilimleri Fakültesi (İİBF) Dekanı, Prof. Dr. Murat Okçu açılış konuşmasında Bangladeş Büyükelçisine teşekkür ederek, Türkiye ile Bangladeş ilişkilerinin kısa tarihini ve günümüzdeki durumunu anlattı. Bangladeş Büyükelçisi M. Allama Sıddıkı, Isparta'ya kendisini davet ettiğinden dolayı Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat ve İdari Bilimleri Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Murat Okçu’ya teşekkür ederek,  Asya Pasifik, Bangladeş Tarihi ve Türkiye-Bangladeş ilişkileri üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Isparta Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Aslan konferans sonrasında büyükelçi ile görüşerek UDEF ve Isparta UÖD’nin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi ve  konferansda yaptığı konuşmalardan dolayı teşekkürlerini iletti.

event-news-white

News from our associations