OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3704.jpg

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Mezuniyet Töreni Düzenledi

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği(TRAKDER) ve Türkiye Uluslararası Mezunlar Derneği(TUMED) tarafından Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla Trakya Üniversitesi'nden mezun olan uluslararası öğrenciler için mezuniyet programı düzenlendi.

Dünyanın farklı coğrafyalarından Edirne’ye üniversite eğitimi almaya gelen ve bu yıl mezun olan uluslararası öğrenciler için "Kuşlar Sılaya Dönüyor" temasıyla Edirne Kent Ormanı Belediye Sosyal Tesisleri’nde TRAKDER tarafından mezuniyet programı gerçekleştirildi. Kahvaltıyla başlayan mezuniyet töreninde öğrencilere, tebrik belgeleri ve hediyeleri takdim edildi. 

 

Kovid-19 pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim yapıldığı ve bazı öğrencilerin ülkelerinde olduğunu belirten TRAKDER Başkanı Hakan Çalışkan:"Mezun olan öğrencilerimizin ülkelerinde olması sebebiyle geniş katılımlı bir mezuniyet yapamadık, ancak kısıtlı da olsa bir tören gerçekleştirdik. Dernek olarak uluslararası öğrencilerin üniversite eğitimlerinin yanı sıra bu zorlu süreçte online olarak farklı eğitimler düzenleyerek katkı sunmaya çalıştık. Mezun olan öğrencilerimize başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Programa, Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Hanım Komisyonu Başkanı Nahide Demir, Türk Kızılay Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Ayhan Demir ve uluslararası öğrenciler katıldı.

 

event-news-white

News from our associations