OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b3748.jpg

Trakya Derneğimiz Yeni Eğitim-Öğretim Döneminin Planlamasını Gerçekleştirdi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuz (UDEF) bünyesinde faaliyetlerini yürüten Edirne Trakya Uluslararası Öğrenci Derneğimiz (TRAKDER) yeni eğitim-öğretim yılındaki yol haritasını belirlemek üzere planlama toplantısı gerçekleştirdi.

Dünyanın dört bir yanından üniversite eğitimi almak için Edirne’yi tercih eden yüzlerce uluslararası öğrenciye yönelik çalışmalar gerçekleştiren Trakya derneğimiz (TRAKDER), pandemi döneminde sekteye uğrayan yüz yüze eğitimin yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte tekrar başlamasıyla birlikte bu yılki yol haritasını belirlemek üzere geçtiğimiz gün planlama toplantısı gerçekleştirdi.

Düzenlenen Planlama ve İstişare Toplantısı’na Trakya derneğimizin yönetim kurulu üyeleri ve ülke başkanları katılım gösterdi. Geçen dönem pandemi nedeniyle Edirne’de bulunamayan ve eğitimlerini uzaktan devam ettirmek zorunda kalan uluslararası öğrencilerin yeni eğitim yılıyla birlikte tekrardan Edirne’yle ve üniversiteyle buluşuyor olması derneğimiz yöneticilerince sevinçle karşılandı.

Planlama toplantısında uluslararası öğrencilerin eğitim hayatlarından sosyal ve kültürel yaşamlarına, konaklamalarından bürokrasideki sorun ve ihtiyaçlarına varıncaya dek Edirne’de kolay ve mutlu bir şekilde eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlayacak her türlü ihtiyaç ve destek noktasındaki konular görüşülerek, yeni eğitim yılının planlaması gerçekleştirildi.

event-news-white

News from our associations