OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/6fe49a2512.png

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği ve İHH Edirne İnsani Yardım Derneği ‘Filistin’in Dünü ve Bugünü’ konferansı düzenledi.

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği ve İHH Edirne İnsani Yardım Derneği ‘Filistin’in Dünü ve Bugünü’ konferansı düzenledi.

15 Kasım Filistin Milli Günü vesilesiyle Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği ve İHH Edirne İnsani Yardım Derneği ‘Filistin’in Dünü ve Bugünü’ konferansında Filistinli Gazeteci- Yazar Moin Naim katılımcılara hitap 

 

“Siyonizm Yenilmeden Müslümanların Acısı Bitmez”

Program Suriyeli İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Bera Omar'ın okuduğu Kur’an- ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra kürsüye gelen gazeteci Naim Filistin işgalinin Siyonizmle başladığını ve Siyonizm yenilmeden ne Filistin ne de başka bir İslam toprağının acı ve sıkıntısının bitmeyeceğini söyledi.

Naim konuşmasında, “Siyonizm dini bir hareket olarak adlandırılıyor ama dünyadaki tüm Yahudileri iki ana faktöre bağlı olarak toplayan ve onları birleştirmeye çalışan ırkçı, çıkarcı ve insanlık dışı siyasi bir harekettir. Siyonizm tarihi tahrif eder ve dini sömürür. Filistin'i işgal edebilmek için bir bahane seçildi. Siyonist, dini bir Yahudi hareketi değildir tam bir ırkçı ve zalim bir harekettir. Bana, 'Filistinliler ve Yahudiler arasındaki sıkıntı ve sorun nedir' diye soruyorlar. Bir Filistinli olarak bir Müslüman olarak, bir Yahudi ile dininden dolayı hiçbir sıkıntım yok... Çünkü dinen hakkımı almamışlarsa Yahudilerle Hristiyanlarla dinlerinden dolayı kavga etmem veya savaş açmam caiz değildir. Siyonist hareketi Yahudileri de kullanıyor diyorsam bu benim Yahudiliğe karşı olduğumu göstermez." İfadelerini kullandı.

Programda Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan da yaptığı kısa konuşmasında Filistin'in her Müslüman gencin savunması gereken bir davanın adı olduğunu ifade etti.

Program İHH İnsani Yardım Vakfı Edirne Şube Başkanı Mücahit Güzey'in Filistinli Gazeteci Naim’e hediye takdimi ile son buldu.

event-news-white

News from our associations