OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/baa9734f1f82249b395a1044dc1436a50.jpeg

Trabzon’da Uluslararası Öğrenci Akademisi Açılış Programı Gerçekleşti

Karadeniz Uluslararası Öğrenci derneği (KULDER) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile ortaklaşa yürüteceği "Uluslararası Öğrenci Akademisi’nin” açılış ve tanıtım programı yaklaşık 100 misafir öğrencinin katılımıyla Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 


07 Mart Cumartesi günü düzenlenen programda Orta Afrikalı misafir Öğrenci MuhammedŞerif’in Kuran-I Kerim tilaveti ile akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.


Trabzon’da eğitim almak için dünyanın dört tarafından gelen misafir öğrencilerinin katıldığı programda YTB temsilcisi Fatih Küçük, Trabzon İl Göç İdaresi Sosyoloğu Gülcan Kumaş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Ebru sanatçısı Songül Kartal, Ticaret ve Sanayi Odası Diş Ticaret Uzmanı Hakan Savaş, UDEF 7. Bölge Koordinatörü Öğretim Görevlisi Yüksel Keleş, KULDER Başkanı Ömer Sağlimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.


Açılış konuşmasını yapan Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği  Başkanı Ömer Salimoğlu, YTB temsilcisi Fatih Küçük’e ve Uluslararası Öğrenci Akademisi programında görev alacak uzmanlara teşekkür ederek derneğin çeşitli faaliyetleri ve projeleri hakkında genel bilgiler verdi. Derneğin kuruluş amacına değinen Salimoğlu ‘’ Amacımız Misafir öğrencilerin arasında iletişim sağlamak, rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermek, siz öğrencilerin organizasyon kabiliyetini artırmak, kendi kültürlerinizi tanıtma fırsatı ve olanak sağlamak maddi ve manevi yönden elimizden geldiği kadar sizlere yardım etmek, eğitimlerinizi en üst seviyeye çıkartmaktır’’ dedi.


Ardından konuşmasını gerçekleştiren YTB temsilcisi Fatih Küçük ise YTB hakkında genel bilgiler verdi. Trabzon’a eğitim ve öğretim için gelen tüm misafir öğrencilerin bu tür programlara katılmalarının öneminden bahseden Küçük “Uluslararası Öğrenci Akademisi ile sizin akademik ve mesleki donanımlarınızın artırılması, proje üretme, gerçekleştirme ve yönetme becerilerinizin geliştirilmesiyle birlikte size sivil toplum bilinci ve organizasyon kabiliyetinizin kazandırılması, sosyal sorumluluk ve farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir’’ dedi.


Ebru Sanatı, Şehir ve Kültür Tarihi ve Uluslararası Ticaret ve Girişimcilik olmak üzere üç dal altında 26 seminer, teknik ve kültürel gezi yapılacağı bilgisi verildi. Akabinde derneğin faaliyet ve proje bültenini içeren tanıtım videosu izlendi. Programın sonunda misafir öğrenciler ile katılımcılar hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

event-news-white

News from our associations